TOP 3 najgłupszych nagród!


Witam was!

Dziś przedstawię wam TOP 3 najgłupszych nagród! Nagrody wypisane są w przypadkowej kolejności.

1. Nagroda Stelli: Najgłupszy pozew sądowy

„Nagrody Stelli” przyznawane są osobom, które wystosowały najbardziej durny i skandaliczny pozew sądowy. Nazwa tej nagrody pochodzi od imienia pewnej kobiety, która w 1992 roku wylała na siebie kubek kawy z McDonald’s, wywołując na swojej nodze poparzenia trzeciego stopnia. Po tym niemiłym incydencie, pani Stella pozwała restaurację, argumentując, że kawa była zbyt gorąca i wygrała 2,9 miliona dolarów. W wyniku apelacji i późniejszej ugody, na konto poszkodowanej wpłynęła kwota 640 tysięcy dolarów.

2. Nagroda Darwina: Najgłupsza przypadkowa śmierć

„Nagroda Darwina” została nazwana na cześć autora teorii ewolucji, Charlesa Darwina. Zostaje ona przyznana tym wybitnym osobnikom, którzy „przysłużyli się społeczeństwu zdejmując się, przez przypadek, z listy reproduktorów”. Osoby, które są pośmiertnymi laureatami Nagrody Darwina to m.in. mężczyzna, który wyskoczył z samolotu, by filmować innych spadochroniarzy, lecz sam zapomniał założyć spadochron, czy też mężczyzna, który próbował grać w rosyjską ruletkę półautomatycznym pistoletem, który zawsze za pierwszym razem „znajdzie” kulę.

3. Anty-Nobel: Najgłupsze odkrycie naukowe

Anty-Noble przyznawane są każdego roku w październiku za 10 odkryć, „które najpierw ludzi rozśmieszyły, a potem skłoniły ich do myślenia”. Nagrody podczas ceremonii rozdają zdobywcy prawdziwych nagród Nobla.
Przykładowymi pracami zasługującymi na miano Anty-Nobla w roku 2014 są:
Nagroda z fizyki: za zmierzenie tarcia pomiędzy podeszwą buta a skórką banana oraz pomiędzy skórką banana a podłogą w momencie gdy osoba staje na skórce od banana leżącej na podłodze.
Nagroda z nauk o Arktyce: za badania nad tym, jak reaguje renifer na widok człowieka przebranego za niedźwiedzia polarnego.

Pomysł na post i pomysły nagród zaczerpnięte są ze strony joemonster.org
Miłego dnia 😀
Reklamy

3 myśli w temacie “TOP 3 najgłupszych nagród!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s