Zaburzenia rozwoju psychoseksualnego

Młodzi ludzie niepokoją się czasem, czy ich dojrzewanie przebiega prawidłowo. Oczywiście najczęściej dotyczy to sfery seksualnej. A więc, trzeba chociaż troszkę coś o tym wiedzieć, aby umieć odróżnić patologię od tego, co normalne.
Dążenie do zaspokojenia popędu seksualnego może przybierać formy zniekształcone. Należą do nich np. sadyzm, masochizm, pedofilia, narcyzm, kazirodztwo lub ekshibicjonizm.

Sadyzm – polega na tym, że satysfakcję seksualną powoduje sprawienie cierpienia drugiemu człowiekowi.

Masochizm– jest odwrotnością sadyzmu. Przyjemność seksualną przynosi doznawanie cierpień fizycznych. Zarówno masochiści, jak i sadyści często popadają w kolizję z prawem.

Pedofilia– to skłonność do podejmowania kontaktów seksualnych z dziećmi. Ludzie z takim odchyleniem, próbują przekupić dziecko np. słodyczami lub zabawkami. Dzieci narażone są szczególnie na placach zabaw oraz coraz częściej w Internecie. Pedofilia karana jest długoletnim więzieniem. (Według mnie i tak za krótkim.)

Narcyzm– to zaburzenie osobowości prowadzące do koncentrowania się na sobie, samouwielbienia. Taka osoba potrzebuje nieustannego bycia w centrum uwagi i pozytywnych ocen ze strony otoczenia.

Kazirodztwo– to współżycie seksualne pomiędzy najbliższymi krewnymi. Jest to zakazane przez prawo ze względu na możliwość urodzenia niepełnosprawnego dziecka.

Ekshibicjonizm– to skłonność do obnażanie się celem osiągnięcia zadowolenia seksualnego. Najczęściej zdarza się, że osoby z tym zaburzeniem równocześnie się masturbują, co naprawdę nie jest miłe dla oka. Ekshibicjonizm jest przestępstwem przeciwko moralności publicznej. (Najczęściej ekshibicjoniści pokazują swoje ”skarby” na popularnym serwisie omegle.com, więc uważajcie.)

Teraz znając troszkę takich zaburzeń możecie stwierdzić czy na pewno jesteście ”normalni”.
Serdecznie pozdrawiam 😀
PodpisPisząc post korzystałem z podręcznika „Wędrując ku dorosłości”.
Reklamy

2 myśli w temacie “Zaburzenia rozwoju psychoseksualnego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s